10.3 C
Ankara
17. Ocak. 2022
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı

Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı

Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU: AZERBAYCAN Bayrağını çiğneyip üzerine tüküren ve sahaya çıkan Ermeni’nin sözde sporcularını, şiddetle ve nefretle kınayarak, Husumet ve alçaklık içinde olunmuştur. Dedi.
ERMENİ’ ce HUSUMET VE ALÇAKLIK
Dağlık Karabağ’ da basında yer alan Ermeni futbolcuların kışkırtıcı videosuyla Azerbaycan Bayrağına karşı sergiledikleri şerefsizlikleriyle, alçaklıklarının insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiği görülmüştür.
Diğer bir ifadeyle Ermeni Futbolcuları sahaya çıkarken, Azerbaycan Bayrağını çiğneyecek, tükürecek kadar şerefsizlik içinde olduklarını dünya izlemiştir.
Neden bu alçaklık? Nedir bu husumet?
Hâlbuki Türk Milleti, tarihten günümüze Bayrağa bakarken; “Bayrak bir milletinin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez” demiştir. Ermeni’ de olsa. İşte Türk Milletini, tarihi geçmişiyle, kimlik ve Bayrak’la değerlendiren asalet burada da bulunmaktadır.
Azerbaycan, işgal altındaki öz topraklarını alırken bile zulüm yapmamıştır. Azerbaycan’ da, Asalet ve Ahlak vardır. Bizi Türk milleti yapan haslet ve hakikat de burada aranmalıdır.
Buradan soruyorum; Azerbaycan’ın önüne serilen Ermeni bayrağı da olsa ÇİĞNEMEZ, ÇİĞNETMEZ. Ancak, Köksüz ve soysuz Ermeni, eline geçirdiği Azerbaycan bayrağına saygısızca, düşmanca, alçaklık içinde çiğneyerek tükürerek ilk fırsatta tarihe not düşmüştür. Ermeni, Azerbaycan tarihinin altında hiçtir. Hayalperest dünyasıyla mümkün olmayan hayaller peşindedir.
TÜRKAV olarak, Ermeni sporcularınca Azerbaycan Bayrağına yapılan şerefsizce saldırıları, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Tarih; geçmişin sürecinde yaşanılanların tarafsız bir anlayışla objektifliğidir. O halde, sözde sporcu denilen şahsiyetsizlerin kulübünün dünya spor dünyasında ret edilmesini kamuoyuna sunuyoruz.

- Advertisment -

En popüler

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru Düştü toprağa yaz yağmuru Hava bu ara bir yağmurlu bir bulutlu Al şemsiyeni çık dışarı Gez, dolaş ve eğlen gün aşırı Dön yüzünü güneşe kavursun...

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi?

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi? 12 Kasım 2021'de İstanbul'da imzalanan Türk Devletleri Teşkilatı'nın ilân edilmesiyle birlikte dünyada karnı ağrımaya...

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in memur zammı hakkında SBU Darıca Farabi Eğittim ve Araştırma Hastanesi Önünde yapmış olduğu basın...

Devlet Bahçeli:Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?

Devlet Bahçeli: Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 4 Ocak 2022 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış...

Son Yorumlar