10.3 C
Ankara
29. Eylül. 2021
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Eğitim Türkav Çorum Şube Başkanı İsmail Deli: Yansın Meşaleler, Aydınlasın Ufuklar

Türkav Çorum Şube Başkanı İsmail Deli: Yansın Meşaleler, Aydınlasın Ufuklar

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Çorum Şube Başkanı İsmail Deli tarafından 2021-2022 Eğitim- Öğretim Döneminin Başlaması Nedeniyle Basın Açıklaması Aşağıdadır.
Açıklama Şöyle;
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” ifadesinin kılavuzluğunda güzel ülkemizin aydınlık ve güçlü yarınlarının, Aziz Milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımızın, öğretmenlerimizin yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamalarının heyecanını yaşıyoruz.
Bilinmelidir ki hikmeti, hakikati ve güzel olanı aramak maksadıyla yapılan, tabir-i caizse beşikten mezara kadar devam bir yolculuktur eğitim. Sarsılmaz bir azim, değişmez bir kararlılık ve önlenemez bir heyecan isteyen bu irfan yolculuğu yediden yetmişe tüm insanlığa birbirinden güzel hedefler belirlemektedir. Kaldı ki güneş ıskalansa bile yıldızlara doğru yeni bir istikamet çizmektedir. Yüce Dinimizin “Oku” Emr-i İlahisiyle başlıyor olmasının ve bu ulvi emrin taçlandırıldığı “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu” İlahi mesajının taşıdığı sır da işte tam olarak budur!
Bu günün dünyasında yeterlilik ve güçlü temsil için nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Çağın ruhunu doğru okumak ve Türkçe anlamak için insan kaynaklarımızı doğru yönlendirmek ve yönetmek gerekir. Bilgece dokunuşlara ihtiyaç vardır. İşte okul sıralarındaki çocuklarımız ihtiyaç duyduğumuz nitelikli insan ve bilgelik profilinin kaynağını oluşturmaktadırlar.
Değerli Mesai Arkadaşlarım!
Ülkemizin geleceğinin mimarları olduğunuzdan şüphemiz yoktur. Öğrencilerimize bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen vatansever, adaletli, millî değerlerine sahip olan şahsiyetler yetiştireceğinizden eminim. Eğitim tanımlanabilen ancak, asla satırlara sığmayacak kadar derin ve yaşamın içinde hayat bulan insan kadar canlı ve değişken bir yapıdır.
Öğrencilerimizin bireysel özellikleriyle, öğretmenlerimizin yöntem ve teknikleriyle şekillenen can damarımızdır.
Dokunuşların zarafetiyle ileriye taşınan, daima ilgi, sevgi, sadakat bekleyen nazlı bir çiçektir. Eğitim öğretim geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Ancak yavrularımızı yetiştirirken Yunus Emre’nin nasihatını da unutmamak lazım. Edep ve erkan işimizin bir parçası olmalı.
Sizin fedakârlığınız, sevginiz, dokunuşunuz, tebessümünüz, yüreğinizdeki vatan ve bayrak sevgisi; zihninizdeki idealist ruh eğitimimizin olmazsa olmazıdır. Zira yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere sağlık ve başarılar diliyorum.
Çok Değerli Anneler ve Babalar!
Kıymetli anne ve babalar çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz. Dolayısıyla onlara güveniniz, güven veriniz, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp hayata bağlayınız. Avucunuzda tuttuğunuz kuş misalidir evlatlarınız; ellerinizi çok açarsanız kaçırır, çok sıkarsanız boğarsınız onları. Bu hassas dengeyi çok iyi gözeteceğinize can-ı gönülden inanıyorum.
Sevgili Öğrencilerimiz!
Evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz, paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasının mutluluk ve sevincini yaşadığınızı biliyor ve mutluluğunuzu paylaşıyorum. İnanıyorum ki gelişen dünyanın gereklerini uhdesinde barındıran eğitim yuvalarınızda Ülkemizin ve Milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu zor süreçte insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacağınızdan şüphe duymuyor, eğitim hayatınızda ayrı ayrı her birinize üstün başarılar diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken bölücü, eli kanlı teröristlerce Şehitlik edilen; Şenay Aybüke YALÇIN, Necmeddin YILMAZ, Neşe ALTEN ve adlarını sayamadığımız öğretmenlerimizi, Gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini, güvenlik teşkilatlarımızın ve kamu kurumlarımızın mensuplarını, masum vatandaşlarımızı saygı ve şükranla yâd ediyor, eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve elbette sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

ÇORUM TÜRKAV İL BAŞKANI
İsmail DELİ

- Advertisment -

En popüler

Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı Projesi

Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı Projesi   Tüm lisans öğrencilerimizi, İsmail Gaspıralı’nın “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” düsturundan hareketle oluşturulan ve faaliyetlerine başlayan Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı projesine...

Niyazi Tuncer Yazdı – Devlet Bahçeli Ne Yapıyor?

Niyazi Tuncer Yazdı - Devlet Bahçeli Ne Yapıyor? Seksen ihtilalinden itibaren başlayarak, doksanların ortası yani, Rahmeti Rahmana kavuşana kadar rahmetli Başbuğumuz için söylenen; kabaca “Bu...

Mehtap Akgül Yazdı – Umut Hep Var!

Mehtap Akgül Yazdı - Umut Hep Var! Kıymetli okurlarım, farklılıklar her gün hayatımızda ve bu nedenle farkındalığa dair net ifadelerimi nesillerimiz için her yazımda sizlere...

Çeker: Yalan-Sen’ den Yalanlar!!!

Çeker: Yalan-Sen’ den Yalanlar!!! Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, ikinci temsilci buluşmasını Darıca İlçesinde gerçekleştirdi. Toplantı da yaptığı konuşmada, “ Malum-Sen diyorduk ama...

Son Yorumlar