10.3 C
Ankara
23. Ocak. 2022
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Eğitim Orta Asya Kraliçesi Şahsenem‘den Engelli Radyocuya Büyük Jest

Orta Asya Kraliçesi Şahsenem‘den Engelli Radyocuya Büyük Jest

Uzun süren suskunluğun ardından tekrar müzik hayatına dönen Sanatçı Şahsenem resmi sosyal medyasından yıllardır köşe yazarlığımızı ve br internet radyosunda radyoculuk yapan engelli Kerem Taşkın ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Sanatçı Şahsenem’in Sakarya Tv’nin İnstagram hesabından yapılan canlı yayın sonrası resmi sosyal medyasından paylaştığı mesaj şöyle;
Güzel Türkiye’min güzel insanları. Bugün sizlere doğuştan %92 engelli olan yazar, radyocu ve el sanatları ustası Kerem Taşkın kardeşim ile ilgili önemli bir duyurum olacak. Kerem taşkın doğuştan %92 engelli olmasına rağmen o bu engelleri çoktan aşmış hayata dört elle sarılmış ve tüm engelli kardeşlerimize Umut olan birisi. Onun hayallerini gerçekleşmesi için hepimiz onun elinden tutalım ve ona destek olalım. İnstagram adresimden bana bir gün Kerem Taşkın kardeşim radyo programına konuk olarak katılır mısın diye davette bulundu. Ben de kabul ettim. WhatsApp’ta yazışmamız esnasında Kerem kardeşimin engelli olduğunu anladım hatta programa katılmak için sözleştik ve tanıtım kısa filmini de sevgili sağlıkçı ve tiyatrocu dostum Ergin Bey’e yapmasını rica ettim. Ergün Bey bütün gece uyumadı ve bir tanıtım filmini hazırladı. Canlı yayına katılma zamanım çatınca Kerem bana bir kötü haber verdi. Şahsenem abla bilgisayarım bozuldu dedi. Kerem Taşkın’ın bilgisayarı eski model olduğu ve yıllardır kullanıldığı için eskiyerek bozulmuştu. Biz canlı yayını yapamadık. Kerem bana dedi ki Şahsenem abla bilgisayar benim elim ayağım. Maddi yokluk sıkıntısından dolayı yenisini alamıyorum, eskisinde yaptıramıyorum.
Ben de Kerem kardeşime dedim ki üzülme bu sorunu sıkıntısı hallettikten sonra sen ne zaman istersen ben sana konuk olurum demiştim. Sonra da düşündüm Kerem Taşkın kardeşimizin sorununu sıkıntısını sizlerle paylaşmaya karar verdim. Kerem Taşkın’ı tanıyın onun hayatını yakından öğrenin onun Instagram sayfasını ziyaret edin lütfen ve YouTube sayfasını onun yazdığı o güzel şiirlerini dinleyin. Çok yetenekli bir kardeşimiz ve çok güçlü bir kişiliğe sahip. Ailesine de geçim konusunda destek olmaya çalışan bir evlat. Onu tanıdıktan sonra hayran kalacaksınız.
Bu duyuruyu paylaşmanın amacı Siz yardımsever Türk halkından Kerem Taşkın’a bu sorun sıkıntısının çözülmesi için maddi yardımda bulunmanız ve bu engelli kardeşimizin elinden hep beraber tutmamız.
Güzel Türkiye’min iyi yürekli insanları… Kerem Taşkın kardeşimize destek olalım, ona yeni bir bilgisayar alması için yardım edelim lütfen. Sanatçı Şahsenem
Kerem Taşkın hakkında bilgiler aşağıdadır.
instagram: @keremmtaskinn
https://www.instagram.com/p/CMsj-NthKe_/?igshid=l7inzi88o1js .
YouTube’da https://youtu.be/8DuUg879ejs.
WhatsApp hat numarası: 0 542 532 36 66

Kerem Taşkın Kimdir? Otobiyografi
1987 yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde doğdum. Doğum günü esnasında basit bir hata yüzünden bedensel engelli olarak doğdum. Şu anda %92 bedensel engelliyim. Ama bu benim yapmak istediklerimin önüne geçemez.
Normal çocuklar gibi devlet okuluna gidemedim. 2003 yılında özel eğitime başladım. Böylelikle okula merhaba demiş oldum. Yeri geldiğinde okul hayatımda sıkıntılar çektim. Ama bu okuma isteğime mani olmamıştı.
2014 yılında yazarlığa adım attım. Yazılarımı duyurabilecek platformlar aradım. Birkaç yerde kendimi duyurabildim.
Yazarlığın yanında el sanatlarına da merakım vardı. Kendi eserlerimden 2015 yılında bir sergi düzenledim. Başarılı bir sergi olmuştu. Yazarlığa yoğunlaşınca el sanatlarına 1 sene ara vermek zorunda kaldım.
Hobilerimin başında gezmek, insanlarla iç içe olup sohbet etmek.
Duygusal bir yapım var. Sıkıntılarımı paylaşmak yerine içime atıyorum. En büyük çekincem insanlara zahmet vermektir. En büyük hayalim ise yazarlığımı geliştirmek ve bu meslekte iyi yerlere gelebilmek.
Engelli olmam yapmak istediğim birçok şeye engel değil bunu anladım. Şuanda ise halen el sanatlarını ve yazarlığı birlikte yürütüyorum.
Yazdığım denemeleri daha da geliştirip bir kitaba dönüştürme hayalim var. Umarım bu hayalim bir an önce gerçekleşir.
Hayata bakış açımdan kısaca bahsetmem gerekirse, bana göre hayatta pes etmemek ve sonuna kadar mücadele etmek gerekiyor. İnsanın çalışıp başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Ben böyle bilir böyle yaparım.
Okul hayatımda ve ailem ile sürekli dayanışma içinde olup yazarlığımı ve el sanatlarımı geliştiriyorum. Bundan gayet mutluyum. Bana destek ve güzel temenniler veren tüm aileme, arkadaşlarıma ve öğretmenlerime sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.
Kerem TAŞKIN

- Advertisment -

En popüler

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru Düştü toprağa yaz yağmuru Hava bu ara bir yağmurlu bir bulutlu Al şemsiyeni çık dışarı Gez, dolaş ve eğlen gün aşırı Dön yüzünü güneşe kavursun...

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi?

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi? 12 Kasım 2021'de İstanbul'da imzalanan Türk Devletleri Teşkilatı'nın ilân edilmesiyle birlikte dünyada karnı ağrımaya...

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in memur zammı hakkında SBU Darıca Farabi Eğittim ve Araştırma Hastanesi Önünde yapmış olduğu basın...

Devlet Bahçeli:Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?

Devlet Bahçeli: Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 4 Ocak 2022 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış...

Son Yorumlar