10.3 C
Ankara
18. Eylül. 2021
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Kenan Kuru: Kadıralak Yaylası Uzungöl Olmasın!

Kenan Kuru: Kadıralak Yaylası Uzungöl Olmasın!

Trabzon’ un tarihi varlığının yanında, tabiatının insanlığa sunduğu özellikleri bulunmaktadır.
Tonya Kadıralak ve Köprübaşı Barma yaylaları da Mavi çiçek bitki varlığıyla Trabzon’ un tabiat harikası yerlerinden bazılarıdır.
Uluslararası Bern sözleşmesiyle koruma altına alınan “MAVİ YILDIZ” yaylasına gölet yapılması için planlanan ihaleye onay verildiği açıklaması gündemde yer almaktadır? TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Tonya Kadıralak yaylasında planlanan “GÖLET” in Kamu hizmetiyle yapılmasını ve turizme kazandırılmasını faydalı görmekteyiz. O halde Trabzon, dağları, tepeleri, yaylaları, denizi ve göletleriyle bir bütün olarak özelliklerini bünyesinde barındırarak turizme kazandırılması olmalıdır.
Diğer taraftan Trabzon’ un ayrı bir köşesinde, tabi özelliği ve güzelliği bulunan tabiat harikası yerlere kendi isimleri verilmelidir. İsim arayışı gerekmemektedir?
KADIRALAK NEDEN UZUNGÖL OLSUN? Olmasına da gerek yoktur.
Kamu Hizmetlerinin sorumluluğuyla TÜRKAV ifade etmektedir ki, ortak toplumsal değerler sisteminden gelişebilen bu değerler sistemini nasıl kullanabiliriz? Konforu ve geometrik standartları düşük, fakat kültür standartları yüksek eserler yapmak mecburiyetindeyiz. Buradan bakmak gerekmektedir. Çünkü insanların, özellikle çocukların çevresiyle bilinçli olarak yüksek kültür düzeyinde yaşama hakları olduğunu anlamak zorundayız.
Bakın, modern çağın birkaç büyük yanılgısını ifade etmekte fayda görüyorum; Trabzon’ da varlığı bulunan Ülkemizin çok önemli bir tabiat harikası Uzungöl’ ün, tabi özelliği korunabildi mi? Yalnız insanlara barınak yapmakla yetinmeyi düşünmek, bu hakkın teslim edilmemesi olmamış mıdır? Örnek verirsek, Konfüçyüs ne diyordu; mevcut Yönetici kendinden önce gelmiş iki Yöneticinin kültürünü birleştirmesine;” O ne güzeldir. Onun için bu Yöneticiyi takip ediyorum” diyordu.
Uzungöl’ ün etrafında inşa edilen yapılar, yanındaki yapıyı etkilemektedir. Her inşa edilen yapı, O eseri sipariş edenin de yaşayamayacağı noktaya taşınmıştır.
Tonya Kadıralak Kendisine benzeyerek çevrenin bilincinde olur ise, Trabzon daha da büyüyecektir.
Kenan KURU
Trabzon TÜRKAV Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Zilletin Aday Meselesi Milletin Meselesi Değildir

Devlet Bahçeli: Zilletin Aday Meselesi Milletin Meselesi Değildir Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin, 16 Eylül 2021 tarihli sosyal medya hesabı twitter üzerinden yayınladıkları...

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Sol Görüşlü Basın Kuruluşlarına Sert Çıktı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Sol Görüşlü Basın Kuruluşlarına Sert Çıktı İsmail Özdemir’in resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle; -Türkiye’de medya alanında tarafgirliğin en...

TÜRKGÜN Yılın Gazetesi Seçildi!

TÜRKGÜN Yılın Gazetesi Seçildi! "6. Anadolu Medya Ödülleri"nde yılın gazetesi ödülü TÜRKGÜN'e verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yılın gazetesi ödülünü TÜRKGÜN Genel Yayın Müdürü Mehmet Müftüoğlu'na takdim...

Sevgin Kimya Temizlik İhtiyaçlarınızın Her Aşamasında Çözümler Sunuyor.

Sevgin Kimya Temizlik İhtiyaçlarınızın Her Aşamasında Çözümler Sunuyor. İzmir’de 1970’li yıllarda babadan oğula dürüstlük ve güvenirlik ilkelerinden asla taviz vermeden ticari serüvenine başlayana Sevgin Kimya...

Son Yorumlar