10.3 C
Ankara
17. Ocak. 2022
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Ekonomi İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır

İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır

İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır
Değerli okurlarım, Bağ-kur sigortalıları, yıllardır istihdam oluşturan, Üreten ülkemizin değeri olan Esnaf ve iş adamlarımızdır. Bu arkadaşlarımız üreterek, Yıllarca, Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmuştur.
İŞADAMLARIMIZ ÜLKEMİZİN DEĞERİ,BAŞIMIZIN TACI DIR..İŞADAMLARI ÇAĞIMIZIN KAHRAMANLARIDIR.
Hal böyle iken, Bu kahramanlar emekli olduklarında, SGK tarafından, en az emekli maaşı verilerek kaderlerine terk edilmiştir. Bu gün Bağ-Kur emeklisinin maaşı 1500-2500 Tl arasındadır. Bu şu demektir, SGK yetkililerinin, BAĞ-KUR sigortalısının aldığı maaş ta gözü var demektir. Bağ-Kur emeklilerinin kaderi, tamamen Bürokratların eline bırakılmıştır.
Bizdeki bürokrat profilini ben de sizlerle paylaşayım. Bizim bürokratlar, aşırı kuralcı, işleri zorlaştıran, Genelde kapısı halka kapalı. Önünde ceket düğmelenen insanlardır. Bu katı imajlarının bir kısmını, mevcut iktidar kırdı. Bürokratların kapısı halka açıldı. Memur-amir önünde ceket düğmeleme dönemi bitti sayılır.
Ama bu kişilerin, Büyük kısmının İşleri zorlaştırdığı, işleri yokuşa sürdüğünü de, kimse de inkâr edemez. Devlet dairelerinde istisnai durumlarda var. Çalışkan-görevini yapan memur ve amirler var. Bunların sayısı bana göre Genel oranlamaya bakarsak % 25 civarındadır. Bir odada 8 kişi çalışıyorsa bunun ikisi çalışıyor, diğerleri de günü kurtarıyor demektir.
Bürokratlarımız, SGK Genel müdürü ve yetkilileri EMEKLİ BAĞ-KUR siğortalısı esnaf-işadamlarımızın adam gibi emekli maaşı almasını istemiyor mu?
Neden onların istihdam oluşturdukları, üretim yaptıkları Ülkemizin kalkınmasına direkt katkıda bulunduklarını bilmez görünüyorlar. Konuştuğum pek çok Bağ-Kur sigortalısı,emekliler,Perişan..
Bu gün en düşük Memur emeklisinin maaşı 5000 TL’den başlıyor, bu maaş 10-15-20 bin tl ve yukarıları kadar yükseliyor. İşçi emeklilerinin maaşları 2700- 3000 tl dan başlıyor. Yukarılara çıkabiliyor. Ortada bir dengesizlik-Adaletsizlik var.
İktidarın milletvekilleri, bu konuda titiz bir çalışma yapmalıdır. EMEKLİLER ARASINDAKİ BU MAAŞ DENGESİZLİĞİNİN GİDERİLMESİNE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YAPMALIDIR.
Sayın Denizli milletvekillerimiz, önce sanayi sitelerine, bayramyeri-kaleiçi esnaflarına gitsinler.
Onların sesini dinlesin. Talepleri alsın. Daha sonra bunu ilgili bakan ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan la paylaşsın.
Şimdi memur emeklileri, işçi emeklileri, Bağ-kur emeklileri, Bağ-kur tarım sigortalısı emeklileri.
Daha var mı? Bence BUNLAR ARASINDA YAPILACAK ADİL BİR DÜZENLEME İLE SİGORTA GRUPLARI ARASINDAKİ DENGESİZLİK GİDERİLSİN.
İNSANCA BİR YAŞAM SÜRECEK ,YASAL DÜZENLEMELER GETİRİLSİN.DEĞİŞİK EMEKLİLER GRUPLARI ARASINDA UÇURUMLAR KALDIRILSIN..
ALLAH EMEKLİLERİMİZE SAĞLIK-HUZUR VERSİN. UZUN ÖMÜR VERSİN.
DEVLETİMİZ DE onları, Adaletli şekilde vereceği zamlar la mutlu etsin.
UNUTULMASIN BAĞ-KUR EMEKLİSİ ÜLKEMİZİN EN KIYMETLİ EMEKLİLERİDİR..
ESNAFLAR VE İŞ ADAMLARI ÇAĞIMIZIN KAHRAMANLARIDIR..
Saygı sunuyorum..

- Advertisment -

En popüler

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru

Kerem Taşkın- Yaz Yağmuru Düştü toprağa yaz yağmuru Hava bu ara bir yağmurlu bir bulutlu Al şemsiyeni çık dışarı Gez, dolaş ve eğlen gün aşırı Dön yüzünü güneşe kavursun...

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi?

Öğretim Görevlisi Muhittin Gümüş Yazdı-Kazakistan Nereye Gidiyor? İşgal mi Değişim mi? 12 Kasım 2021'de İstanbul'da imzalanan Türk Devletleri Teşkilatı'nın ilân edilmesiyle birlikte dünyada karnı ağrımaya...

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme

Sağlıkçılardan Füzeli Gönderme Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in memur zammı hakkında SBU Darıca Farabi Eğittim ve Araştırma Hastanesi Önünde yapmış olduğu basın...

Devlet Bahçeli:Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?

Devlet Bahçeli: Belediye’ye Terörist Almanın Neresi Milli İradenin Hükmüdür?Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 4 Ocak 2022 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış...

Son Yorumlar