10.3 C
Ankara
21. Ekim. 2021
No menu items!
Ana Sayfa Köşe Yazısı Gazi Abdullah Gazioğlu Yazdı-2020 Yılı Pandemi ve Türk Yılı

Gazi Abdullah Gazioğlu Yazdı-2020 Yılı Pandemi ve Türk Yılı

Tarihi sayfaları karıştırıldığında 2020 korona virüsü veya pandemi yılı olarak tarihte yerini alacak.
Sağlık açısından toplumların halkların nasıl bir acı çektiğini, nasıl bir kültürel değişim olduğunu ayrıntılı olarak yazacak. Sağlık malzemelerini taşıyan gemilere dahi bir başka devletin gasp ettiği el koyduğu barbarlıkla anlatılacak
Bilim insanlarının gecesini gündüzüne katarak dünyayı saran virüse karşı ‘’ aşı on yıldan fazla sonra bulunur insanlık kırılır’’ yorumları yapıldığı, ama 12 ayı bulmadan aşıyı tüm insanlığa sunduğunu gururla okuyacaklar.
Tabii sağlık çalışanlarının burada göstermiş olduğu cansiperane özverili çalışmaları kahramanca virüsle mücadele ettiği savaşların sadece orduların yapamayacağı olgusu da yerini alacak.
Devletlerin, milletlerin bugüne kadar yaşadığı en büyük savaş olarak niteleyebiliriz. Şu bir gerçek ki hiçbir savaş yalnız dayanışma, birlik beraberlik içinde olmadan başarıya zafere ulaşamaz. Devletler her dönemde birbirleri ile savaşarak biri kazandım, diğeri kaybettim dese de gerçek manada kazananı olmadı. Kayıplar savunmasız masum insanlar oldu.
Hülasa tarihler pandemi savaşını kimin kazandığını bizden sonraki nesiller öğrenecek.

TÜRKİYE;
Lakin 2020 yılını kazanan bir devlet olduğunu bugünden söylemek bilmek öğrenmek gerekir. O da Türkiye’dir.
2000’li yılların başından itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devleti ‘’Yurtta sulh cihanda sulh’’ Atatürk’ün bu güzel sözünü daha doğru anlayarak yorumlayarak hareketine başladığını söyleyebiliriz.
Bunu anlayan Emperyalist güçler Türk Devleti’nin en güçlü yanı olan Türk Silahlı kuvvetlerine operasyonlar düzenledi.
Hatırlayalım
Bu ülkenin en başarılı kurmaylarını, pilotlarını, denizcilerini önce Ergenekon sonra Balyoz operasyonları ile hapishaneye attılar.
Sonra çözüm süreci,
2016yılında ise fetö terör örgütü silahlı güçleri birbirine kırdırmak sonra da halkı birbirine düşürerek yönetime el koymak istedi.
Bunda da başarılı olamadı. Genç Cumhuriyet zincirlerini kırarak,

IRAK;
30 yıldan fazla bu ülkenin başına bela olan PKK terör örgütü ile yapılan mücadele konseptini değiştirdi. Terör örgütünü kendi sınırları içinden değil de kaynakta ve sınırlarının dışında mücadele etmek. Bunda da başarılı oldu. Kandilden burunlarını çıkaramayacak durumdalar.

SURİYE;
Ardından
Barış Pınarı Harekâtı
Bahar Kalkanı Harekâtı
Zeytin Dalı Harekâtı
DEAŞ ve PKK/YPG başta olmak üzere millî güvenliğimizi tehdit eden terörist unsurları etkisiz hale getirmek, 30 binden fazla zayiat verdirildi.
Suriye hava unsurlarının kahraman askerlerimizi şehit etmesi ile rejim güçlerine yapılan karşı saldırıda ise binlerce rejim askeri öldürüldü. 250’den fazla tank, askeri araç ve zırhlılarının imha edilmesi sonucu rejim aman dilemek zorunda kaldı. Bu sayı Suriye kara birliklerinin dörtte birine tekabül etmektedir.

LİBYA;
Libya Ulusal Hükümet’inin Başkenti Trablus’ta darbeci Hafter tarafından kuşatma altına alınarak düşmesi an meselesi karşı karşıya kaldığında Silahlı Kuvvetlerinin Kurmay zekâsı ile bırakın başkentin kurtarılması ülkenin yarısı Silahlı Kuvvetleri’nin desteği ile Birleşmiş Milletler ‘in tanıdığı ulusal mutabakat hükümeti tarafından alındı.

CAN AZERBAYCAN;
Son kerte kardeş Azerbaycan oldu 28 yıldan beri işgal ettiği topraklardan çıkmayan Ermenistan bir milyondan fazla Azeri türkü de sefalet ve yokluk içerisinde hayatlarını sürdürüyorlardı.
Ermenistan’ın Azeri toprakların saldırmasıyla başlayan karşı harekât savaş boyutunu aldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin bizzat orada tuttuğu komando birlikleri bunun yanında i silahlı, silahsız insansız hava araçları radarlar ile Azerbaycan Türkleri 44 günde büyük bir zafer kazandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin göndermiş olduğu özellikler radarlar sayesinde Ermenistan uçakları uçamadılar.
Bir kere teşebbüs ettiler bir kol halinde çıkan 2 uçak dağa çarptılar.
Ermenistan ‘ın barış istemesi ile işgal ettikleri topraklardan çekildiler. Ermenistan halkı sokaklara çıkıp biz neden geri çekiliyoruz, neden barış istiyoruz dediğinde Ermenistan cumhurbaşkanının söylediği tarihi sözü ‘’ ordumuzun silah teçhizatının yüzde 801’ni kaybettik eğer ki biraz daha devam etseydik askerimiz yok olacaktı’’ zaferin nişanesidir.

DOĞU AKDENİZ;
Akdeniz de, mavi vatanda onlarca devlet bir olup bize pazı göstermesine rağmen bir tek geri adım dahi atılmadı. Tersine korkmadan üzerlerine gittiler. ‘’ Sizin burada sınırınız yok, hakkınızda’’ hem ABD hem de AB devletlerine onlara destek olan bazı Arap devletlerine karşı hep dik durularak taviz verilmedi.

Görüldüğü üzere Türk Devleti, dün yedi düvelin zoru ile bıraktığı Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika da yabancı güçlerin oyuncağı olan terörist unsurların masum halkı kan gözyaşı ve sefalet yaşattığı vandallık oluşturduğu yerlerde artık Al Ayyıldız barış için adalet için dalgalanıyor.
Özümüze döndükçe içerde birlik beraberlik oldukça daha büyük işleri yapacağız. Bu yapılanlarda insanlık adına, yararına olacaktır.
2021 yılından ise parlayan yıldızın Ayyıldız olması dileklerimizle
Yeni yılınız kutlu olsun

Gazi Abdullah Gazioğlu

- Advertisment -

En popüler

Asena Kınacı Moral Yazdı – Bir Kutlu Şehir

Asena Kınacı Moral Yazdı - Bir Kutlu Şehir Başkentler hem devletler hem de milletler için önemlidir, kıymetlidir. Dünyada tüm devletlerin başkent olarak seçtiği şehirler kültür...

Niyazi Tuncer Yazdı – Dostlarımızla Halledeceğiz!

Niyazi Tuncer Yazdı - Dostlarımızla Halledeceğiz! Son zamanlarda birilerinin ağzından düşmeyen bu cümle… Dikkat buyurun, ilk söyleyen şu anki ABD Başkanı’nın ta kendisi... Türkiye’ye şaşı...

Çeker: Yalanlarına Bizi Ortak Edemezler

Çeker: Yalanlarına Bizi Ortak Edemezler Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 6. Dönem imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili sahada çalışanları bilgilendirerek, Yalan -Sen’in...

Mehtap Akgül Yazdı – Zeka Aktivasyonları

Mehtap Akgül Yazdı – Zeka Aktivasyonları Kıymetli okurlarım; halk arasında da bilindiği gibi Otizm ve üstün zeka arasında bağlantı olabilir. Otizm genlerini taşıyanların zeka testlerinde...

Son Yorumlar